Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Rozmiar czcionki:

W dniach 13 i 14 maja Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku Województwa Warmińsko -   Mazurskiego i UTW w Ostródzie zorganizowało Konferencję, w której uczestniczyli delegaci nowomiejskiego UTW. W składzie delegacji   - Prezes Lech Bober, Sekretarz Zarządu Renata Śliżewska oraz Przewodnicząca Samorządu Studenckiego  Mirosława Piwowarczyk.                           

 Temat Konferencji:

WSPÓLNE CELE, WSPÓLNE DZIAŁANIE,  INTEGROWANIE ŚRODOWISKA UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU WARMII I MAZUR                                                   

Patron Konferencji : Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Jacek Protas Komitet Honorowy : Starosta Powiatu Ostródzkiego –Włodzimierz Brodiuk,   Burmistrz Miasta Ostróda – Czesław Najmowicz,  Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas

W programie Konferencji, między innymi :

Wykład na temat : „Postawy wobec ludzi starszych i różnice międzypokoleniowe.”

Dyskusja panelowa na temat :

1. Rozwijanie współpracy UTW z samorządami miast i powiatów.

2. Integrowanie środowiska UTW Warmii i Mazur, przepływ informacji i doradztwa, dostępne źródła finansowania.      

3. Integracja międzypokoleniowa:seniorzy-młodzież-dzieci - szansą na wspólne działanie

4.Wspomaganie rozwoju ludzi starzejących się

5. UTW na Warmii i Mazurach - współpraca z uczelniami wyższymi i organizacjami pozarządowymi

6. Dyskusja na temat projektu Statut federacji UTW na Warmii i Mazurach

7. Wymiana doświadczeń, propagowanie dobrych praktyk. Wypowiedzi przedstawicieli.                                                                                                      

Konferencję rozpoczęto bardzo uroczyście, polonezem wykonanym przez studentów ostródzkiego UTW. Zebranych zachwycił układ taneczny, gracja i wdzięk wykonawców.  Otwarcie uświetnił również chór „Złota Jesień”, były występy wokalne oraz taneczne młodzieży miejscowych szkół.

 

Pierwszy dzień Konferencji odbywał się na terenie dawnych „białych koszar”, które po rewitalizacji stanowią przepiękną wizytówkę Ostródy. Zachęcam Państwa do odwiedzin tego miasta, bo jest co podziwiać.

Jako nowicjusze w działalności uniwersyteckiej z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu i dyskusji panelowej.   ”Stare” uniwersytety, mogące pochwalić się   szeroką i różnorodną działalnością , chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, z których możemy korzystać, mówią również o trudnościach  z jakimi spotykają się w codziennej pracy. Prezes Lech Bober zaprezentował nowomiejski Uniwersytet, omawiając dotychczasową działalność i nasze doświadczenia .

W-ce Prezes UTW w Działdowie Antoni Furtak, przedstawiciel Porozumienia, przedstawił zebranym projekt statutu Federacji UTW Warmii i Mazur. Zebrani dyskutowali o potrzebie utworzenia Federacji, której celem jest reprezentowanie uniwersytetów wobec władz państwowych i samorządowych, wspieranie małych UTW, pomoc w realizacji ich zadań, szkolenia i doradztwo. Federacja będzie działać jako stowarzyszenie, zrzeszeni opłacają niewielką składkę, a decyzję o przystąpieniu podejmuje zarząd. Zebrani zdecydowali, że decyzje podejmą po szczegółowej analizie projektu statutu.

 

Reasumując, dla naszej delegacji był to owocny wyjazd. Nowe doświadczenie, ludzie, których poznaliśmy. Aktywni, pełni entuzjazmu i zaangażowania w działalności na rzecz środowiska seniorów. Dla nich hasło „Rzuć pilota”, to nie puste słowa.

Na koniec wielkie słowa uznania dla Gospodarzy. Perfekcyjna organizacja, wielka dbałość  o sprawny i ciekawy przebieg Konferencji. Pani Elżbiecie Dziergacz Prezesowi UTW w Ostródzie oraz Jej współpracownikom bardzo dziękujemy .

Autor:Renata Śliżewska

 


 

więcej zdjęć galerii

Najbliższe

Brak wydarzeń
Wrzesień 2022
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Październik 2022
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6