Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Rozmiar czcionki:

 11 1 vert  09.10.2015 r. w nowomiejskim MCK odbyła się po raz czwarty uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2015\ 2016 naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Imprezę prowadziła kol. Mirosława Piwowarczyk. Na wstępie studentki UTW przedstawiły wiersz " Alma Mater", którego autorem jest pan Mirosław Litka - sympatyk naszego uniwersytetu. Z kolei prowadząca powitała zaproszonych gości,wykładowców, studentów, przedstawicieli mediów i sympatyków UTW. Na nasze spotkanie przybyli przedstawiciele władz samorządowych (wśród nich byli: burmistrz Józef Blank, starosta powiatu Andrzej Ochlak, wójt gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski) oraz dyrektorzy szkół, urzędów i instytucji współpracujących z naszą uczelnią.
   

Do grona sympatyków naszego UTW dołączyło Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Lubawska" z prezesem Michałem Markowskim. Swoją obecnością zaszczycił nas również komendant Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim Jarosław Drozdowski.
   Koleżanka Mirosława Piwowarczyk powitała również delegację zaprzyjaźnionego UTW z Ostródy - Elżbietę Dziergacz - wiceprezes Federacji UTW Warmii i Mazur, oraz Czesławę Hryniewiecką i Annę Salwę. Szczególnym gościem na naszej uroczystości była dr Maria Roessler. Prowadząca odczytała życzenia i gratulacje od rektora UWM Ryszarda Góreckiego i prof. Smoczyńskiego, który nie mógł przybyć osobiście oraz od Karola Sendeckiego - dyr. Banku BGŻ- PARIBA, który wspomoże finansowo sekcję rowerową.
   Wystąpienie inauguracyjne wygłosił prezes UTW w Nowym Mieście Lubawskim Lech Bober, który powitał władze samorządowe, gości, studentów i sympatyków. Przypomniał cele działalności naszego stowarzyszenia i poinformował, że grono studentów powiększyło się w tym roku o 18 osób i obecnie liczy ponad 140 studentów. W roku 2015/2016 będziemy pracować w 26 grupach tematycznych.
   Pan Lech Bober wymienił najważniejsze wydarzenia i wyróżnienia z ubiegłego roku szkolnego, wśród nich wizytę dziesięciu członków naszego UTW w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz wejście trzech naszych członków w skład Miejskiej Rady Seniorów.
  Prezes UTW wyraził pragnienie, aby z naszej oferty skorzystali w większej mierze panowie, którzy są mniej aktywni i do których adresowane są zajęcia w sekcji brydżowej, rowerowej czy aktywnej gimnastyki. Prezes życzył wszystkim słuchaczom zdrowia, satysfakcji i radości z działania w naszym UTW.
  Głos zabrali również zaproszeni goście; burmistrz Józef Blank, starosta powiatu Andrzej Ochlak, wójt gminy i Tomasz Waruszewski, komendant Policji Jacek Drozdowski oraz Elżbieta Dziergacz. Życzyli naszemu UTW udanego roku i zapewnili o swojej życzliwości i wsparciu.
Następnie wszyscy powstali i wysłuchali hymnu "Gaudeamus Igitur" w wykonaniu chóru CANTAMUS pod dyrekcją p. Iwony Mrozińskiej.
   Przyszedł czas na uroczyste wręczenie indeksów nowo przyjętym studentom.
Indeksy wręczali prezes Lech Bober i p. Elżbieta Dziergacz. Michał Markowski- prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ziemia Lubawska" wręczył wszystkim nowym studentom upominki. Wręczenie indeksów zakończono wspólnym zdjęciem.
   Uroczystość wzbogacił koncert uczniów Szkoły Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pod dyrekcją p. Martyny Sarnowskiej. Młodzi artyści wykonali utwory na flet, fortepian i akordeon. Występ nagrodzono gromkimi brawami.
  Następnym ważnym punktem spotkania był wykład dr Marii Roessler: "Zasady zdrowego trybu życia i profilaktyka chorób trzeciego wieku". Wykład był rewelacyjny-dynamiczny, przejrzysty i ciekawy. Dowiedzieliśmy się, że człowiek nie powinien być ofiarą cywilizacji, ale umieć z niej korzystać. Poznaliśmy 5 zasad zdrowego trybu życia. To: ruch,zdrowe żywienie, unikanie stresów, praca (aktywność) i udział w życiu społecznym. Człowiek pogodny, życzliwy, utrzymujący kontakty z innymi żyje ciekawiej, zdrowiej i pełniej. Po wykładzie wręczono prelegentce kwiaty.
  Uroczystość zakończył występ chóru CANTAMUS. Zachwyciło nas zarówno wykonanie pieśni jak i piękne stroje śpiewaków, którzy w najbliższych dniach udają sie na występy do Francji.
Po uroczystości goście zostali zaproszeni na kawę do sali muzycznej.
Dekorację sceny przygotowała p. Natalia Reszka z pomocą studentek UTW.
11.10.2015 r. o godz. 18.00 odbyła się inauguracyjna Msza Św. w intencji Słuchaczy UTW.    
Tekst: H.Wiśniewska
Foto: AlKo

 

 

Najbliższe

Brak wydarzeń
Wrzesień 2022
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Październik 2022
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6