Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 mammo grafia popraw    mammo

Zbadaj się i zyskaj spokój

Zapraszamy Panie w Wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię prześwietlenie piersi w technice cyfrowej w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Zapraszamy Panie w dniu 29 Marca 2021 Nowe Miasto Lubawskie

przy szkole Podstawowej nr 3 ul. Działyńskich 14

Zarejestruj się pod nr 58 666 24 44 lub na stronie www.mammo.pl

                                                                                   Zarząd UTW  

W związku z dalszym występowaniem epidemii Covid-19 i brakiem możliwości zorganizowania wykładu na żywo, wznawiamy wykłady on-line. 

Pierwszy z nich będzie można obejrzeć już od jutra, tj. 19.02.2021. Jego tematem będzie: Wśród dzikich plemion Etiopii.

Autorem wykładu jest Michał Szulim, redaktor i podróżnik.

Link do wykładu: https://youtu.be/OM5vK6YebWk

Zapraszamy do oglądania przekazując informację o wykładzie naszym członkom.

PS. Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę, gdzie na bieżąco będą zamieszczane informacje o kolejnych wykładach.

Pozdrawiam

Drodzy studenci UTW   zapraszamy do wysłuchania Koncertu poświęconego pamięci Bogusława Kaczyńswkiego. Koncert odbył się dwa tygodnie temu w piątą rocznicę śmierci wielkiego miłośnika i popularyzatora muzyki klasycznej. W Krynicy Zdroju zorganizowano kolejny już koncert noworoczny - "Wielka sława to żart".

W celu obejrzenia Koncertu prosimy kliknąć na link poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=Tgiae05Lhrs

Serdecznie .

Zapraszamy

                             ZARZĄD UTW

Drodzy Studenci UTW

 

W ramach współpracy pomiędzy UTW a Urzędem Skarbowym w Nowym  Mieście Lubawskim  pracownicy Urzędu przygotowali dla naszych słuchaczy prezentację tematyczną z zagadnieniami podatkowymi i linkami .

W prezentacji można dowiedzieć się jak rozliczyć się z US elektronicznie oraz przysługujących ulgach i sposobie odliczenia od podatku.

Bardzo serdecznie dziękujemy  Panu Naczelnikowi Urzędu Skarbowego za nadzór oraz informatykowi i pozostałym pracownikom US i V-ce Prezesowi UTW Krzysztofowi Wietecha za przygotowanie multimedialnej informacji na temat rozliczeń PIT.

 

Życzymy dużo zdrowia i pozdrawiamy

                                                  Prezes UTW wraz z Zarządem

Zeznania podatkowe PIT za 2020 r. - informacje

Akcja rozliczeniowa PIT za 2020 r. rozpoczyna się z dniem 15.02.2021 r.

Zeznanie podatkowe złożone przed tym terminem jest uznane za złożone w dniu 15.02.2021 r.

Rozliczając swój roczny PIT możesz zrobić to w formie elektronicznej na dwa sposoby oraz w formie tradycyjnej – papierowo.

Jeśli chcesz złożyć swoje zeznanie roczne elektronicznie możesz skorzystać z usługi dedykowanej przez Ministerstwo Finansów – „Twój e-PIT” bądź z aplikacji „e‑Deklaracje”.

Adres strony internetowej usługi „Twój e-PIT”

https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

Adres strony internetowej aplikacji „e-Deklaracje”

https://www.podatki.gov.pl/e-deklaracje/aplikacja-e-deklaracje-desktop/

Zalety rozliczenia elektronicznego to skrócony czas zwrotu nadpłaty podatku z 3 miesięcy (PIT złożony papierowo) do 45 dni (PIT złożony elektronicznie)

Ponadto jeśli posiadasz Kartę Dużej Rodziny to zwrot podatku otrzymasz w ciągu 30 dni od daty złożenia zeznania rocznego.

Przy rozliczaniu swojego rocznego zeznania podatkowego za 2020 rok możesz skorzystać z poniżej wymienionych ulg podatkowych.

ULGA NA DZIECKO

Jeśli posiadasz dziecko do 18 roku życia, dziecko niepełnosprawne bądź dziecko do 25 roku życia, które w 2020 r. uczyło się bądź uczyło się i pracowało (ale jego dochód nie przekroczył kwoty 3.089,00 zł) to możesz skorzystać z ulgi na dziecko.

Więcej informacji znajdziesz pod adresem:

Ulga na dziecko (podatki.gov.pl)

ULGA REHABILITACYJNA

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną (tj. która ma orzeczenie o stopniu niepełnosprawności bądź rentę chorobową) bądź posiadasz osobę niepełnosprawną na utrzymaniu i zakupiłeś np. sprzęt rehabilitacyjny, aparat słuchowy, okulary, leki czy jesteś właścicielem bądź współwłaścicielem samochodu osobowego to możesz skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej i otrzymać zwrot podatku.

Więc informacji znajdziesz pod adresem :

Ulga rehabilitacyjna (podatki.gov.pl)

ULGA TERMOMODERNIZACYJNA

Jeśli poniosłeś/aś wydatki na zakup nowego pieca, systemu fotoWoltaiki, ocieplałeś/aś budynek jednorodzinny, którego jesteś właścicielem bądź współwłaścicielem lub wydatki związane z termomodernizacją tegoż budynku przysługuje ci skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej.

Więcej informacji znajdziesz po adresem:

Ulga termomodernizacyjna (podatki.gov.pl)

ULGA DLA MŁODYCH

Jeśli jesteś osobą, która nie ukończyła 26. roku życia i osiągają przychody z pracy (czyli ze stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy, stosunku służbowego lub stosunku pracy nakładczej) oraz z umów zlecenia zawartych z firmą możesz skorzystać z tej ulgi. Więcej informacji pod adresem:

Ulga dla młodych (podatki.gov.pl)

ULGA NA INTERNET

Jeśli posiadasz Internet i poniosłeś z tego tytułu wydatki to możesz skorzystać z ulgi internetowej. Jest jednak jeden warunek. Ulga przysługuje wyłącznie w dwóch kolejno po sobie następujących latach podatkowych, jeżeli w okresie poprzedzającym te lata podatnik nie korzystał z tego odliczenia. Limit odliczeń to kwota 760,00 zł.

Więcej informacji pod adresem:

Ulga na internet (podatki.gov.pl)

WPŁATY NA IKZE

Odliczeniu od dochodu/przychodu podlegają wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) w roku podatkowym.

Więcej informacji pod adresem:

Wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) (podatki.gov.pl)

ODLICZENIA Z TYTUŁU DAROWIZN (CELE KRWIODAWSTWA, KULTU RELIGIJNEGO, ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO, ITD.)

Jeśli poniosłeś/aś wydatki przeznaczone np. na Kościół, Fundacje, jesteś dawcą krwi to możesz dokonać odliczenia tych wydatków w swoim zeznaniu za 2020 rok.

Więcej szczegółów pod adresem:

Odliczenia z tytułu darowizn (podatki.gov.pl)

Najbliższe

Brak wydarzeń
Marzec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Kwiecień 2021
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2